KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12667049
nr 1266 7049
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Akvarell, Svante Kede (1877-1955), "Irmana", signerad. Motivet: 30x27 cm
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:57:41
700 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)